Дверна фурнітура, а особливо - ручки, повинна бути якісною і довговічною. Ручка виконує як практичну функцію (з її допомогою двері відкриваються і закриваються), так і естетичну. Красива фурнітура здатна підкреслити унікальний стиль дверного полотна. Крім цього, підібравши елегантний аксесуар, можна оновити дизайн і прикрасити старі двері. В інтернет-магазині AmbassaDoor представлений широкий вибір ексклюзивної фурнітури від кращих вітчизняних і закордонних виробників. У нас можна вибрати і купити якісні дверні ручки на будь-який смак.
Фактично, кожен виробник самостійно класифікує свій товар. Проте, існує три основних параметри, за якими дверну фурнітуру відрізняють між собою:
матеріал;
принцип роботи та особливості конструкції;
призначення.
Давайте докладніше розглянемо кожен з них.
Матеріал. Дверні ручки можуть бути:
дерев'яними,
алюмінієвими,
латунними,
сталевими,
пластиковими,
кам'яними.
Дерев'яні ручки виготовляють із твердих порід деревини. Як правило, вони досить масивні і застосовуються в стилі «рустик», але існують також виключення - елегантні вироби, прикрашені витонченою різьбою. На жаль, дерево недовговічне, і не підходить для приміщень з високою вологістю. Зате така різьблена ручка може прикрасити шикарний кабінет господаря будинку.
Алюміній - бюджетний варіант. Аксесуари з нього можуть бути як матовими, так і глянцевими. Використовуються на міжкімнатних дверях.
Вироби з латуні стійкі до перепадів температур. Вони красиві, легкі і при цьому витримують значні навантаження.
Аксесуари з нержавіючої сталі погано реагують на агресивний вплив природного середовища, тому їх не варто використовувати зовні приміщення.
Пластикові ручки встановлюють в поєднанні з недорогими пластиковими дверима - наприклад, у підсобних приміщеннях.
Скляні вироби - це ексклюзив, який виготовляють, використовуючи новітні технології витравлювання і сатинування. Найчастіше бувають комбінованими: метал + скло.
Кам'яні ручки - як і скляні, теж ексклюзив. Доповнюють розкішний інтер'єр елітних будинків у східному стилі. Часто прикрашені різьбою. Витримують високі навантаження, але не витримують різких температурних коливань.
Принцип роботи та особливості конструкції. Дверні ручки можуть бути:
стаціонарними,
поворотними,
нажимними,
спеціальними.
Стаціонарні ручки не пов'язані із замком. Форма такого виробу залежить виключно від фантазії дизайнера, але найпопулярнішими вважаються П-подібні і круглі моделі. Встановлюють їх там, де двері відкриваються/закриваються сотні разів на день (магазини, готелі, кафе тощо).
Поворотна фурнітура найчастіше має форму кулі з фіксуючою кнопкою і замковою щілиною. Сфера застосування — ванні кімнати, офіси, іноді житлові приміщення.
Найпопулярніший тип ручок - це натискні. Важіль такої фурнітури пов'язаний з язичком замка, і це дозволяє легко та надійно закривати/відкривати двері. Найчастіше встановлюються на вході до будинку чи квартири.
Спеціальні ручки використовуються на технічних дверях (наприклад, на протипожежних). Вони розроблені для вирішення певних завдань і у побуті застосовуються рідко.
Призначення. Тут все досить просто: існує фурнітура для вхідних і для міжкімнатних дверей. Головна відмінність - умови експлуатації, від яких залежать характеристики моделі.
Інтер'єр приміщення складається з багатьох елементів. Сама по собі дверна ручка не є чимось особливим, але вона повинна справно і якісно виконувати своє пряме призначення - відкривати і закривати двері. В інтернет-магазині AmbassaDoor ви можете вибрати і купити дверні ручки від відомих вітчизняних та закордонних виробників. Наші консультанти допоможуть вам у разі виникнення додаткових запитань.