Дерев'яні сходи у будинку — особливості конструкції і догляду

Дерев'яні сходи у будинку — особливості конструкції і догляду

У будь-якому приватному будинку встановлена хоча б одна драбина. Якщо будинок одноповерховий — вона веде на горище, і може бути приставною. А якщо в будинку 2 або більше поверхів — вам не обійтися без повноцінної конструкції зі сходами і поручнями. Дизайнери пропонують різноманітні рішення — скло, пластик, метал, але лідером завжди залишається дерево. Дерев'яні сходи на другий поверх з різьбленими балясинами — це класика жанру, одна з ознак багатства і розкоші. Крім цього, дерево — екологічний і «теплий» матеріал, який гармонійно впишеться у будь-який інтер'єр.


Конструкція дерев'яних сходів (фото)


Сходи з дерева можуть істотно відрізняться за складовими елементами. Фахівці виділяють такі типи конструкцій:


  • на бетонній основі;
  • цільнодерев'яні;
  • на металевому каркасі.

Найміцніші — звичайно ж, на бетонній основі. По суті, це декоративне оздоблення бетонних сходів дерев'яними елементами. При вмілому виконанні конструкція виглядає анітрохи не гірше за дерев'яну, а запас міцності у неї набагато більший.

Металевий каркас монтують там, де бетонні сходинки не передбачені архітектурним планом. У дизайн такої конструкції можна додати ковані елементи ручної роботи. Поєднання дерева і металу — чудове дизайнерське рішення, яке виглядає розкішно і вишукано.

В архітектурі дерев'яних сходів присутні декілька обов'язкових елементів:


  • тетива (або ж косоур) — балка, розміщена під нахилом, до якої кріпляться деталі
  • балясини — фігурні стовпчики, що підтримують перила;
  • сходинки;
  • перила.

При монтажі дерев'яних сходів дуже важливо надійно прикріпити балясини до косуора (тетиви). При цьому використовуються підбалясники. Невеликі планки стабілізують конструкцію, зміцнюючи її. Самі балясини відіграють роль важливого декоративного елемента. Дизайн деталей можна виконати як у класичному, так і у сучасному стилі. Завершують конструкцію перила. Вони повинні бути і красивими, і ергономічними водночас — тобто правильно спроектованими задля комфортного використання.


Догляд за дерев'яними сходами


При обробці деревину просочують спеціальними засобами. Завдяки цьому матеріал не псується, не розтріскується і зберігає свій первісний вигляд протягом довгих років експлуатації. Незважаючи на це, для прибирання сходинок рекомендується використовувати спеціальні полірувальні засоби. Не радимо мити сходи мокрою ганчіркою, а також використовувати звичайні миючі засоби для підлоги. Додатковий захист — це кріплення килимової доріжки. Звичайно ж, покриття варто підбирати з урахуванням загального дизайну приміщення. Для усунення дрібних подряпин на поверхні сходинок використовується спеціальний аерозольний реставраційний лак. Не можна забувати про захист дерева при проведенні ремонтних робіт і підйомі вантажів. У таких випадках на сходинки стелять поліетиленову плівку, ватин, старі килими.

Іноді при експлуатації сходів виникають технічні нюанси. Якщо з'явилися нехарактерні звуки — наприклад, скрипіння при ходьбі — краще відразу ж звернутися до фахівців, які відрегулюють зазор і проведуть профілактичний ремонт.


Компанія AmbassaDoor пропонує монтаж дерев'яних сходів під ключ в Україні на замовлення клієнта. Телефонуйте нам, приходьте в салон — ми завжди раді співпраці!


  Новини компанії AmbassaDoor