Як оптимальні розміри вікон вибрати?

Безсумнівно, ви знаєте як сильно сонячне світло впливає на наше самопочуття і настрій. У похмурий день немає сил і бажання щось робити, а в ясний і погожий наче відкривається друге дихання. Освітленість кімнат в приватних будинках часто залежить від того, яка кількість вікон встановлена. Але слід також знати, що необхідно правильно розміри вікон вибрати.

Жителі багатоповерхових будинків позбавлені такої можливості, а от власники приватних будинків можуть експериментувати і вибирати збільшені розміри прорізів. Але, не можна забувати про те, що існують певні правила, яких потрібно дотримуватися, щоб не знизити теплоефективність будівлі і не створювати загрози для життя проживаючих в ньому людей.

Які стандартні розміри вікон передбачені нормами? Про це ви дізнаєтесь в даній статті.

Вікна в будинку: як визначиться з розміром?

Якщо ви плануєте будівництво приватного будинку або збираєтеся провести ремонтні роботи із заміною віконних рам, вам необхідно знати, як розміри вікон вибрати і яким вимогам вони повинні відповідати.

На сьогоднішній день стандартні розміри вікон в будинку вказані в ГОСТі 11214-86 "Вікна та балконні двері дерев'яні з подвійним склінням для житлових і громадських будівель". Згідно з ним, ширина вікна може складати від 870 і до 2670 мм, а висота - від 1160 до 2060 мм. І перш, ніж вибирати певну площу віконного отвору, необхідно врахувати такі чинники:

  • Площа кімнат. Щоб правильно розміри вікон вибрати, необхідно врахувати геометричні параметри приміщення. Оптимальний розмір віконного отвору становить не більше 2/3 від площі підлоги кімнати.
  • Потрібний рівень освітлення. У спальних кімнатах часто встановлюють вікна із західного або північно-західного боку. Таким чином, в приміщення потрапляє менше світла. Для віталень доводиться вибирати південну сторону. Так приміщення стає більш освітленим і затишним.
  • Архітектурний вигляд самого будинку. Щоб розміри вікон вибрати правильно, потрібно керуватися не тільки внутрішніми особливостями інтер'єру, але й враховувати зовнішній екстер'єр. Вікна в будинку повинні бути спроектовані таким чином, щоб виглядати гармонійно і пропорційно на його фасаді.

 

Дійсно, вибирати розміри віконних прорізів - справа не з легких. Тому, ми рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців компанії AmbassaDoor. Ми не тільки запропонуємо вам високоякісні вікна від кращих виробників, але й зуміємо оптимальні розміри вікон вибрати і якісно встановити вікна в будинку.

Крім того, на нашому офіційному сайті ви зможете замовити сходи, вхідні двері, ворота для приватного будинку, а також натуральний паркет.


  Новини компанії AmbassaDoorСтатті