Породи дерева для паркету. Як обрати?

Незважаючи на те, що на українському ринку будівельних матеріалів представлене колосальне різноманіття підлогового покриття для квартир та будинків, найбільш популярним та затребуваним залишається паркет. Чому? По-перше, це абсолютно натуральне покриття, яке володіє екологічною безпекою та гіпоалергенністю. По-друге, матеріал паркету є надзвичайно красивим, з його допомогою можна створити унікальний інтер'єр у приміщенні. І по-третє, паркетне покриття є доволі довговічним. Проте, якщо ви хочете, щоб паркет служив вам справді довго, вам потрібно визначитися і підібрати підходящі породи дерева для паркету.

Твердість деревини - головний критерій при виборі паркету

Одним із ключових показників якості породи дерева для паркету є твердість деревини. Даний параметр вимірюється за методом Брінелля, який полягає у вдавлюванні металевої кульки в поверхню того чи іншого сорту дерева, з певною силою і протягом певного часу. Утворену в результаті такого впливу вм'ятину вимірюють, з чого і отримують дані для отримання коефіцієнта твердості. Відповідно, чим вище коефіцієнт, тим вища твердість деревини і тим краще вона підходить для виготовлення паркету.

 

Давайте розглянемо найбільш популярні породи дерева для паркету та визначимо які з них є найкращими.

  • Дуб. Такий матеріал паркету вважається найякіснішим та найдовговічнішим, оскільки володіє високим коефіцієнтом твердості. Дубова підлога надзвичайно міцна, а ще, на відміну від сосни та смереки, не сприйнятлива до таких зовнішніх впливів, як підвищена волога чи висока температура.
  • Ясен. Головна перевага такої породи дерева для паркету полягає у міцності, гнучкості та пластичності. Крім того, такий паркет може бути виготовлений у будь-якій кольоровій гамі. Однак, за рахунок того, що така деревина надто щільна, її дуже складно обробляти.
  • Бук. Твердість такої деревини можна порівняти з дубом, але буковий паркет є досить нестабільним, оскільки реагує навіть на найменші зміни клімату. Крім того, його не так легко монтувати. У разі неправильного укладання паркетна дошка може зміщуватися.

Такі породи дерева для паркету, як граб, клен та береза володіють середнім рівнем твердості деревини. Тому, з часом такі породи можуть розтріскуватися та темніти.

Найкращі породи дерева для паркету. Де знайти?

Якщо ви бажаєте придбати паркет, тоді вам варто зайти на офіційний сайт компанії AmbassaDoor. В нашому асортименті представлені підлогові паркетні покриття із найбільш якісних та довговічних пород дерева для паркету.

Крім паркету, ви також можете вигідно придбати інші товари. Наприклад, сходи у приватний будинок, міжкімнатні двері, деревяні та металопластикові вікна.


  Новини компанії AmbassaDoorСтатті