Панорамні вікна винайшли на півдні Франції. Цей елемент інтер'єру широко використовувався у містечку Прованс. Цілком закономірно: навіщо будувати розкішну віллу на березі моря, якщо не можна помилуватися прекрасним пейзажем? Останнім часом все більше наших співвітчизників підтримують французів, і встановлюють панорамне скло не тільки у заміських будинках, але й у звичайних квартирах.
Переваги та недоліки панорамних вікон
Великі вікна — це цілий ряд безсумнівних переваг:
- відчуття свободи і єднання з навколишнім простором;
- візуальне розширення приміщення;
- багато денного світла;
- позитивні емоції від красивого пейзажу.
Дизайнери рекомендують встановлення панорамних вікон на верхніх поверхах висотки або у приватних будинках (подивіться, який гарний пейзаж зображений на фото). Якщо ж квартира розташована на четвертому поверсі, а навпроти — сіра й сумна сусідня багатоповерхівка, то скляна стіна виглядатиме недоречно. Більш того, встановлення може нашкодити конструкції будівлі.
На жаль, існує декілька недоліків панорамного оформлення:
- потреба у додатковому опаленні в зимовий період;
- установка захисту для дітей і домашніх тварин;
- складність в обслуговуванні (на верхніх поверхах для миття скла потрібні послуги промислових альпіністів);
- висока вартість якісних панорамних вікон.
Технічні новинки не стоять на місці. Інженери постійно намагаються вирішити проблеми споживачів. Зокрема, нещодавно винайшли самоочисне скло. Бруд і пил на ньому буквально «розчиняється» під впливом сонячного світла. На жаль, вартість такого скла «розчиняє» значну суму в кишені покупця. Але, якщо панорамні вікна розташовані на першому або другому поверсі, то проблема вирішується досить просто: придбанням драбини.
Технічна сторона панорамних вікон
Різновиди рам для панорамних конструкцій цілком стандартні:
- ПВХ (пластик);
- дерево;
- алюміній.
Найміцніші і найдорожчі рами — алюмінієві. Вони фактично не деформуються, не підлягають корозії, не розтріскуються і прекрасно витримують величезні навантаження. Якщо ж вага вікон порівняно невелика, то цілком вистачить ПВХ або дерева. У панорамних конструкціях використовується спеціальне скло. Найчастіше його товщина від 4 до 6 мм. Деякі виробники використовують міцне гартоване скло, інші застосовують матеріал з багатошаровою структурою і напиленням оксиду срібла.
При встановленні вікон не можна економити на послугах професійного монтажу. Саме роботи з гарантією, як у салоні AmbassaDoor, — це запорука вашої впевненості у якості, безпеці і надійності вашого будинку. Крім панорамних, ми пропонуємо стандартні дерев'яні та пластикові вікна в Хмельницькому, з процедурою «під ключ» — від зняття замірів до здачі проекту. Приходьте до нас за адресою: м.Хмельницький, вул. Зарічанська, д. 57/1, ми завжди раді співпраці!